Pavel Krmaš je současný sportovní ředitel FC Hradec Králové, kde zároveň i fotbalově vyrůstal. Z východočeského klubu jeho kroky vedly do pražské Sparty, dále působil v Teplicích, odkud následoval jeho přestup do Freiburgu. V tomto klubu se stal důležitou součástí týmu usilujícího o postup do Bundesligy, což se i následně povedlo. Pavel si v tomto klubu svými výkony a přínosem pro kabinu vybudoval skvělou pozici. V mnoha zápasech vedl tým s kapitánskou páskou na ruce. Jeho meta se v nejvyšší německé soutěži zastavila na 100 odehraných zápasech, které z pozice stopera okořenil čtyřmi brankami. Není moc českých hráčů, kteří by v této kvalitní soutěži měli tolik odkopáno. O to víc nás názory tohoto ostříleného borce zajímají…

 

Ty jsi měl vždycky v plánu pokračovat u fotbalu i po konci aktivní hráčské kariéry nebo to vzniklo spíše shodou okolností?

Já měl myšlenky všelijaké, i mimofotbalové. Ale jako blesk z čistého nebe přišla nabídka od FC HK a po určité době rozmýšlení jsem nabídku přijal.

Dnešní doba nabízí úplně jiné možnosti než dříve. A já všem doporučuji, aby neprohospodařili jediný den. Není čas ztrácet čas. Fotbalová kariéra opravdu uteče strašně rychle. A právě myšlenka komplexního servisu Just Play je šance, jak se posunout o kus dál. A možná právě tento kus může být rozhodujícím v tom, zda kariéra bude úspěšná či nikoliv.

Prošel jsi různými českými kluby – Hradcem, Teplicemi, ale i pražskou Spartou, poté jsi strávil 8 sezón v Německu. Jaké to je nastupovat proti Neuerovi, Robbenovi, Lewandowskému v Alianz Aréně a po těchto zážitkách znovu objíždět poloprázdné stadiony v české lize?

 

Především je to realita. Já věděl, do čeho se vracím. A neměl jsem s tím problém. Je to o tom, že to člověk musí mít v hlavě tak nastavené a pak ho nic nepřekvapí. Ale nezastírám, že to v Allianz Areně bylo příjemnější fotbalové prostředí. 🙂

 

A jaký je rozdíl mezi podmínkami, které jsou hráčům v ČR a v Německu vytvářeny?

Tak např. ve Spartě, Plzni či Slavii jsou podmínky již srovnatelné s Bundesligou. Což samozřejmě neplatí o všech týmech první ligy. Největší rozdíl vidím v náhledu na hráče jako takového – jednoduše řečeno hráč je v klubu na pomyslné pyramidě úplně nejvýše a de facto se mu klub snaží vyjít ve všem vstříc. Očekává se za to vše jediné – maximální přístup a profesionalita v zápase a tréninku!

 

V čem konkrétně vidíš největší prostor pro zlepšení?

Těch aspektů je hodně. Z pozice hráče např. tréninkové vybavení (posilovna, pomůcky,…), regenerační možnosti, rychlost lékařského vyšetření (magnetická rezonance), zájem fanoušků (zápasy, tréninky), marketingové akce (fotky, natáčení videí, výjezdy za fankluby,…), atd. Tím ale vůbec nechci podceňovat úroveň české ligy, protože i ta šla v tomto ohledu nahoru a podmínky zde v porovnání s jinými státy vůbec nejsou špatné. Ale Německo je zkrátka top, špička ledovce. Profesionalita na vás dýchá odevšud!

 

Co si o myšlence komplexního sportovního servisu Just Play vlastně myslíš? V čem vidíš největší přidanou hodnotu pro hráče?

Hlavně bych chtěl zdůraznit slovo komplexní! Dnešní doba nabízí úplně jiné možnosti než dříve. A já všem doporučuji, aby neprohospodařili jediný den. Není čas ztrácet čas. Fotbalová kariéra opravdu uteče strašně rychle. A právě myšlenka komplexního servisu Just Play je šance, jak se posunout o kus dál. A možná právě tento kus může být rozhodujícím v tom, zda kariéra bude úspěšná či nikoliv. Každý ví, kde má slabiny a právě možnost nadefinovat si potřeby přímo na míru je, myslím si, velkým lákadlem. Navíc je zajištěna dostupnost po celé ČR. Jsem přesvědčen o profesionálním přístupu J&K k hráčům a schopnosti pomoct k jejich progresu.

Na závěr se tě zeptám z trochu jiného soudku. Co říkáš na letošní přestupové období? Myslíš si, že to bude dlouhodobý trend českého fotbalu nakupovat zahraniční hráče? Nebo jde spíše jen o letošní sezónu, která vítězi pravděpodobně zajistí postup do základní skupiny ligy mistrů a tím pádem i dostatek financí na pokrytí nákladů na tyto přestupy a naopak ještě nějaký ten peníz do klubové pokladny.

Myslím si, že se jedná v tomto ohledu o mimořádnou sezónu a s největší pravděpodobností se to již nebude opakovat. Ale do přestupkové politiky našich předních klubů nevidím a tak nám odpověď na tuto otázku ukáže čas…

Adam má v J&K ProSports na starost především marketing a vše okolo. Aktivně komunikuje s partnery i klienty. Hrával vrcholově fotbal i futsal, ve kterém nastupoval 6 let za exligový Mados Hradec Králové. Mezi jeho koníčky patří právě marketing a sport. Je velkým fanouškem Jaromíra Jágra.

Pin It on Pinterest

Share This