+420 775 112 688
+420 721 801 421
+420 606 678 349
+420 777 844 465

Chci motivovat lidi, říká Dominik Zdržálek

Dominik Zdržálek je nejčerstvější posilou futsalové Sparty. Tento pražšký klub bude mít letos po příchodu značného množství cizinců velké ambice. Dominik bude jeden z mála českých hráčů, který se v tomto klubu bude prát o místo v základní sestavě. Tento mladý hráč má ovšem touhu porvat se o zajímavé angažmá i ve fotbalovém prostředí. Zúčastnil se kempu volných hráčů, kde podával mezi známějšími fotbalisty velice sympatické výkony, které mu možná pomohou ke změně prostředí i ve fotbalové kariéře.

Jak probíhal tréninkový kemp od ČAFH? Věděl jsi, do čeho jdeš nebo to byl spíše skok do neznáma?

Měli jsme každý den tréninky, často i dvoufázové.  Všechno jsme dělali ve velké intenzitě s míčem.  Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a dost mě tréninky překvapily. Trenéři chtěli, abychom hráli všechno po zemi, což mi vyhovuje. Dalo mi to strašně moc.

Jak hodnotíš svoje výkony v přátelských utkáních a na turnaji volných hráčů, kde se váš tým utkal s výběry Španělska a Portugalska? Měl jsi možnost porovnat se s hráči, kteří nastupovali v nejvyšší španělské lize proti Realu a Barceloně.

První zápas proti Příbrami jsem odehrál druhý poločas, proti Vyšehradu pak celý zápas, na turnaji FIFPro proti Portugalsku posledních dvacet minut a následně proti Španělsku jsem odehrál první poločas. Trenéři mě celkem chválili, byli se mnou spokojený a mám z toho osobně skvělý pocit, dokázal jsem si, že i s takovými hráči se dá hrát a že jsem se neztratil.

 

Budeš sezónu zahajovat v týmu nováčka krajského přeboru z Vrchlabí nebo se ti na kempu volných hráčů podařilo vykopat si nějaké angažmá z vyšších soutěží?

Ještě pořád nevím, kde budu. O mém budoucím angažmá se stále jedná. Během následujících dvou týdnů by mělo být jasno.

Před chvílí se objevila informace, že ve futsalové kariéře budeš pokračovat v pražské Spartě. Jak se těšíš na spolupráci se spoustou zahraničních hráčů? Sparta neposiluje pouze na hráčských postech, v minulých dnech představila i známé tváře v realizačním týmu. Jak se na spolupráci s Jaromírem Blažkem nebo Zdeňkem Svobodou těšíš?

Těším se strašně moc. Bude to pro mě pocta oblékat tento slavný dres a věřím, že i futsalová Sparta se stane nejlepším týmem v ČR. A moc se těším na spolupráci s těmito legendami 🙂

Jaké jsou tvoje fotbalové a futsalové cíle?

Můj cíl ve fotbale je dostat se jednou do profesionální soutěže, ať v první či druhé lize případně do zahraničí. Věřím, že toho dosáhnu. Ve futsalu chci být letos platným hráčem, pomoc svému týmu k co nejlepšímu umístění. Do budoucna se uvidí,  jak se bude dál vyvíjet moje kariéra. 🙂

 

Využíváš některé služby, které ti mohou pomoci ve výkonnosti i mimo vlastní tréninky s klubem?

Navštěvuji fitness trenéra Ondru Krajáka a díky jeho tréninkům se cítím fyzicky mnohem lépe než dřív.

 

O tobě je známo, že sport miluješ a snažíš se mu po všech stránkách dávat 100%. Co si o myšlence komplexního sportovního servisu „Just Play“ myslíš?

Vaše společnost JK odvádí pro nás hráče maximum. Váš balíček Just Play je pro sportovce příležitost stát se v oblasti přípravy větším profesionálem.

Na závěr bych se tě chtěl zeptat na otázku ze soukromého života. Ty se často nebojíš vyjádřit svůj názor na sociálních sítích. Dokonce máš založené i stránky, na kterých se snažíš motivovat lidi. Co tě k tomu vedlo?

Někdy kolem patnácti let jsem začal číst duchovní a motivační knížky. Dost mě v tom podporovala moje ségra, ukázala mi cestu a já si uvědomil, že jsou důležitější věci než jen hrát fotbal. Měl jsem touhu dělat něco víc a to pomáhat ostatním lidem. Každý úspěch člověka uspokojí, ale když pomůžeš někomu jinému nebo mu uděláš radost, tak tě to uspokojí mnohem víc. Chci dělat svět okolo sebe lepším a chci motivovat lidi, kteří jsou psychicky dole.

Díky za rozhovor a přejeme hodně štěstí.

Adam Chromek

Adam Chromek

Vedoucí marketingu at J&K ProSports s.r.o.
Adam má v J&K ProSports na starost především marketing a vše okolo. Aktivně komunikuje s partnery a klienty. Dříve hrával vrcholově fotbal i futsal, ve kterém nastupoval 6 let za exligový Mados Hradec Králové. Mezi jeho koníčky patří právě marketing a veškerý sport. Je velkým fanouškem Jaromíra Jágra.
Adam Chromek