Dominik Zdržálek je nejčerstvější posilou futsalové Sparty. Tento pražšký klub bude mít letos po příchodu značného množství cizinců velké ambice. Dominik bude jeden z mála českých hráčů, který se v tomto klubu bude prát o místo v základní sestavě. Tento mladý hráč má ovšem touhu porvat se o zajímavé angažmá i ve fotbalovém prostředí. Zúčastnil se kempu volných hráčů, kde podával mezi známějšími fotbalisty velice sympatické výkony, které mu možná pomohou ke změně prostředí i ve fotbalové kariéře.

Jak probíhal tréninkový kemp od ČAFH? Věděl jsi, do čeho jdeš nebo to byl spíše skok do neznáma?

Měli jsme každý den tréninky, často i dvoufázové.  Všechno jsme dělali ve velké intenzitě s míčem.  Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a dost mě tréninky překvapily. Trenéři chtěli, abychom hráli všechno po zemi, což mi vyhovuje. Dalo mi to strašně moc.

Jak hodnotíš svoje výkony v přátelských utkáních a na turnaji volných hráčů, kde se váš tým utkal s výběry Španělska a Portugalska? Měl jsi možnost porovnat se s hráči, kteří nastupovali v nejvyšší španělské lize proti Realu a Barceloně.

První zápas proti Příbrami jsem odehrál druhý poločas, proti Vyšehradu pak celý zápas, na turnaji FIFPro proti Portugalsku posledních dvacet minut a následně proti Španělsku jsem odehrál první poločas. Trenéři mě celkem chválili, byli se mnou spokojený a mám z toho osobně skvělý pocit, dokázal jsem si, že i s takovými hráči se dá hrát a že jsem se neztratil.

 

Budeš sezónu zahajovat v týmu nováčka krajského přeboru z Vrchlabí nebo se ti na kempu volných hráčů podařilo vykopat si nějaké angažmá z vyšších soutěží?

Ještě pořád nevím, kde budu. O mém budoucím angažmá se stále jedná. Během následujících dvou týdnů by mělo být jasno.

Před chvílí se objevila informace, že ve futsalové kariéře budeš pokračovat v pražské Spartě. Jak se těšíš na spolupráci se spoustou zahraničních hráčů? Sparta neposiluje pouze na hráčských postech, v minulých dnech představila i známé tváře v realizačním týmu. Jak se na spolupráci s Jaromírem Blažkem nebo Zdeňkem Svobodou těšíš?

Těším se strašně moc. Bude to pro mě pocta oblékat tento slavný dres a věřím, že i futsalová Sparta se stane nejlepším týmem v ČR. A moc se těším na spolupráci s těmito legendami 🙂

Jaké jsou tvoje fotbalové a futsalové cíle?

Můj cíl ve fotbale je dostat se jednou do profesionální soutěže, ať v první či druhé lize případně do zahraničí. Věřím, že toho dosáhnu. Ve futsalu chci být letos platným hráčem, pomoc svému týmu k co nejlepšímu umístění. Do budoucna se uvidí,  jak se bude dál vyvíjet moje kariéra. 🙂

 

Využíváš některé služby, které ti mohou pomoci ve výkonnosti i mimo vlastní tréninky s klubem?

Navštěvuji fitness trenéra Ondru Krajáka a díky jeho tréninkům se cítím fyzicky mnohem lépe než dřív.

 

O tobě je známo, že sport miluješ a snažíš se mu po všech stránkách dávat 100%. Co si o myšlence komplexního sportovního servisu „Just Play“ myslíš?

Vaše společnost JK odvádí pro nás hráče maximum. Váš balíček Just Play je pro sportovce příležitost stát se v oblasti přípravy větším profesionálem.

Na závěr bych se tě chtěl zeptat na otázku ze soukromého života. Ty se často nebojíš vyjádřit svůj názor na sociálních sítích. Dokonce máš založené i stránky, na kterých se snažíš motivovat lidi. Co tě k tomu vedlo?

Někdy kolem patnácti let jsem začal číst duchovní a motivační knížky. Dost mě v tom podporovala moje ségra, ukázala mi cestu a já si uvědomil, že jsou důležitější věci než jen hrát fotbal. Měl jsem touhu dělat něco víc a to pomáhat ostatním lidem. Každý úspěch člověka uspokojí, ale když pomůžeš někomu jinému nebo mu uděláš radost, tak tě to uspokojí mnohem víc. Chci dělat svět okolo sebe lepším a chci motivovat lidi, kteří jsou psychicky dole.

Díky za rozhovor a přejeme hodně štěstí.

Adam má v J&K ProSports na starost především marketing a vše okolo. Aktivně komunikuje s partnery i klienty. Hrával vrcholově fotbal i futsal, ve kterém nastupoval 6 let za exligový Mados Hradec Králové. Mezi jeho koníčky patří právě marketing a sport. Je velkým fanouškem Jaromíra Jágra.

Pin It on Pinterest

Share This