Kuba Nečas

Kuba Nečas je křídelní ofenzivní hráč, který na hřišti vyčnívá svojí rychlostí a pohyblivostí. Je i nadále hráčem pražské Sparty, ovšem poslední půlrok strávil na hostování v Mladé Boleslavi, kam ho nasměroval především skvělý podzim v dresu Vlašimi. V tomto druholigovém klubu se dokázal prosadit osmkrát v 16 zápasech a upoutal na sebe pozornost týmů z nejvyšší soutěže. V průběhu jara ho trápila zranění, která dlouho vypadala, že mu překazí i účast na Euru U21 v Polsku. Kuba se však nakonec v konečné nominaci objevil a bude se prát o svůj životní úspěch na tomto sledovaném turnaji.

Po velice nadějné přípravě jsi zasáhl hlavně vinou zranění a jiných zdravotních problémů pouze do osmi ligových zápasů. Jak svoji první ligovou půlsezónu sám vnímáš?

Jsem velmi rád, že jsem v Mladé Boleslavi dostal šanci nakouknout do nejvyšší fotbalové ligy. Celá půl sezóna byla velice náročná, protože jsme až do posledního kola bojovali s Teplicemi o pohárovou příčku, kterou jsme nakonec uhájili. Proto hodnotím první půl rok v Boleslavi pozitivně. Je pravda, že  v posledních kolech jsem toho odehrál méně než bych si přál, ale tak to ve fotbale chodí a věřím, že v nové sezóně budu přidávat další starty a další minuty na hřišti.

Tvým bývalým spoluhráčům z Vlašimi se jejich druholigová sezóna vyvedla. Sledoval jsi jejich výsledky?

Ano a mám z toho velkou radost. Klukům jsem na dálku fandil a na pár zápasech jsem se byl i podívat.

V zápase s Teplicemi jsi vstřelil svoji zatím jedinou ligovou branku a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Byl právě tento zápas zatím nejsvětlejší moment tvé kariéry?

Určitě je to zápas, na který budu vzpomínat asi až do konce života. A co se týká nejsvětlejších momentů mé

dosavadní kariéry, tak tam určitě také patří 1. start za reprezentaci U21.

Na poslední chvíli ses vešel do nominace na EURO U21 k čemu ti zároveň i moc gratulujeme. J Věřil jsi, že se do konečné nominace ještě můžeš dostat, když jsi byl na přípravný kemp před turnajem povolán až dodatečně? S čím jsi do posledních přátelských zápasů s Ázerbajdžánem šel?

Děkuji za gratulaci. Samozřejmě jsem věřil, že se na EURO můžu dostat i z pozice donominovaného hráče, což se nakonec i povedlo a jsem za to rád. Do zápasů jsem šel s odhodláním zabojovat o své místo v nominaci.

Jak se na závěrečný turnaj těšíš? A co říkáš na vaši skupinu, která působí jako jasně nejsilnější ze všech tří skupin?

To je těžké popsat, asi jako děti na Vánoce. Skupina je možná papírově nejtěžší, ale na EURU není lehkých soupeřů.

Na turnaji bude startovat i několik už poměrně dost známých hráčů. Je tu někdo, na koho se obzvlášť těšíš?

Ano, každý tým má na soupisce velká jména. Jedna z největších jsou podle mého názoru Héctor Bellerín a Renato Sanches, tak doufám, že se s nimi potkám.

Kuba NečasNa závěr bych se tě rád zeptal, co říkáš na myšlenku komplexního sportovního servisu „Just play“?

Tato myšlenka je určitě pozitivní. Hodně vrcholových sportovců vyžaduje profesionální servis, a pokud je někdo schopný zajistit „full servis“ v jednom komplexním balíčku, tak to všem ušetří spoustu starostí a hlavně času.

Díky za rozhovor a přejeme hodně štěstí na EURU.

 

Adam má v J&K ProSports na starost především marketing a vše okolo. Aktivně komunikuje s partnery i klienty. Hrával vrcholově fotbal i futsal, ve kterém nastupoval 6 let za exligový Mados Hradec Králové. Mezi jeho koníčky patří právě marketing a sport. Je velkým fanouškem Jaromíra Jágra.

Pin It on Pinterest

Share This