David a Pavel Drozdové

Na začátku sezóny, když si je stáhl zpátky z Madosu chrudimský ERA-PACK, hodně lidí spekulovalo o tom, že v nabité sestavě několikanásobného mistra nebudou dostávat příležitosti. Realita ovšem byla taková, že bratři Drozdovi sbírali na palubovce body i v důležitých zápasech o mistrovský titul nebo si zahráli proti nejlepšímu futsalistovi světa Ricardinhovi. Tato sezóna jim ukázala, co vrcholový futsal na té úplně nejvyšší úrovni může nabídnout. Oni naopak futsalové veřejnosti ukázali, že pokud na sobě budou tvrdě pracovat i nadále, tak český futsalový národ by v budoucnosti po bratrech Marešových mohlo táhnout další sourozenecké duo.

Jak byste z vašeho pohledu zhodnotili celou sezónu, kterou jste v dresu ERA-PACKu prožili?

David: Byla to úžasná sezóna. Začali jsme jednou z nejtvrdších příprav, kterou jsem kdy absolvoval, ale ta dřina stála za to. Zahráli jsme si proti Ricardinhovi v UEFA Futsal Cupu, vyhráli ligový pohár a nakonec jsme to završili ziskem našeho prvního titulu.

 

Spoustu lidí čekalo, že Slávii v každém utkání smetete rozdílem třídy. Nakonec to, ale byla poměrně vyrovnaná série. V čem byl mezi oběma týmy největší rozdíl?

Pavel: Nám určitě pomohli zkušenosti. Máme v týmu dost hráčů, kteří s finálovými boji mají velké zkušenosti. Slávie hrála svoje první finále, což se taky projevilo, ale nevedla si vůbec špatně.

 

Jaký hráč Slavie vám dělal největší problémy?David Drozd

David: Pro mě to byl Ondra Vahala, který držel Slávii v každém utkání. Nejednou jsme si na něm vylámali zuby.

Je to pro vás první titul v dospělém futsale. Jak se slavilo?

Pavel: Oslavy byly dlouhé a my jsme si je patřičně užili. Ale detaily si necháme pro sebe.

 

Na který zápas z celého roku vzpomínáte nejraději?

David: Já asi na zápas s Interem Movistar, kdy jsem si zahrál proti nejlepšímu futsalistovi na světě. Bylo to jako hrát proti Messimu.

Pavel: Pro mě to byl právě ten poslední, kdy jsme získali mistrovský titul.

 

Jaké jsou vaše osobní cíle pro příští sezónu?

David: Určitě zisk titulu a dostat se co nejdál v UEFA Futsal Cupu. Taky by bylo fajn, kdyby mi tam padalo více branek.

Pavel: Samozřejmě, že chceme titul obhájit. A po osobní stránce bych se chtěl více propracovat do sestavy.

 Já asi na zápas s Interem Movistar, kdy jsem si zahrál proti nejlepšímu futsalistovi na světě. Bylo to jako hrát proti Messimu.

Který tým pro ERA-PACK bude v příští sezóně největší konkurent?

David: Takhle těžko říct, ale myslím, že liga bude zase o něco vyrovnanější. Silná bude opět Slavie, taky Sparta. Uvidíme, jak to bude s Teplicemi. Ve hře bude hodně týmů.

 

Pomůžete v posledních zápasech na velkém fotbalu Kratonohám k divizní záchraně nebo si po náročné sezóně budete chtít užít zasloužené volno?

Pavel: Teďka bychom si chtěli užít volna a dodělat si věci do školy, kterou jsme v posledních dnech trochu zanedbávali.

Díky za rozhovor a velká gratulace k prvnímu seniorskému titulu!

Moc děkujeme, snad není poslední. 🙂

Adam má v J&K ProSports na starost především marketing a vše okolo. Aktivně komunikuje s partnery i klienty. Hrával vrcholově fotbal i futsal, ve kterém nastupoval 6 let za exligový Mados Hradec Králové. Mezi jeho koníčky patří právě marketing a sport. Je velkým fanouškem Jaromíra Jágra.

Pin It on Pinterest

Share This